Feltételezett orvosi műhiba esetén szinte minden esetben célszerű megkísérelni a peren kívüli megegyezést. Mielőtt bármely megkeresés történne, indokolt a teljes egészségügyi dokumentációt kikérni. (Ennek több, itt nem részletezett okból is jelentősége van.). A peren kívüli egyezség létrejötte érdekében indoklással ellátott felszólító levelet kell küldeni a kórháznak (ill. egyéb egészségügyi szolgáltatónak), melyet az orvosi műhiba eset alapos orvos-szakmai és jogi értékelésének kell megelőznie. (Önmagában egy kártérítés, sérelemdíj iránti igényt támasztó levélre válaszadási határidő nincs, az egészségügyi törvény szerinti panasz kivizsgálásának azonban határidőben kell megtörténnie, célszerű ezért erre is hivatkozni.)
A kórház (ill. más egészségügyi szolgáltató) egyrészről saját orvos-szakmai véleményt alakít ki a kifogásolt ellátásról, másrészről a felelősségbiztosítója is kivizsgálja az orvosi műhiba esetet. (Ez utóbbihoz adatkezelési hozzájárulást kér a betegtől, ill. hozzátartozótól.)
Amennyiben mind a kórház, mind a felelősségbiztosítója arra a következtetésre jut, hogy valóban orvosi mulasztás történt, abban az esetben nyílik lehetőség a peren kívüli egyezség megkötésére.
Miért célszerű már a peren kívüli egyezségkötéshez – lehetőség szerint orvosi szaktudással és klinikusai tapasztalattal bíró – műhibaperes ügyvéd segítségét kérni:
Amennyiben orvosi műhiba miatt kártérítési, sérelemdíj iránti követelése van, keresse fel irodánkat. Sokszor a kezdeti lépéseken is sok múlik ! A tapasztalt műhibaperes ügyvéd segítsége megtérül !
Dr. Petrássy Miklós ügyvéd, szakorvos, egészségügyi szakjogász
Segíthetek?
Kérjen segítséget még ma!